Ümraniye Sınav 1999 yılından bu yana yanında!

Whatsapp 0530 155 73 01

Telefon Numaramız 0216 328 51 95

Liselere Hazırlık Kursu (LGS)

Ana Sayfa » Eğitim » Liselere Hazırlık Kursu (LGS)

Sınav Kurs ailesi olarak yayınlarımızla ve kadrolarımızla kurulduğumuz günden bu yana ulaştığımız noktadan ve kaliteden ödün vermeksizin amaçlarımız doğrultusunda hep daha iyiye ulaşmayı amaç edindik. İnsan emeğine ve zamanına değer vererek ticari kaygılardan çok başarılı olmayı ve öğrencilerimizi başarıya ulaştırmayı temel ilke edinerek yenilikçi ve birliktelik ruhuyla öğrencilerimizle yola çıktık. Dolayısıyla Marmara bölgesinin 2000 yılında kurulan ilk Sınav Dershanesi olarak Ümraniye Sınav Kurs Merkezi; kurulduğu yıldan itibaren büyük başarılara imza atmıştır. Birçok öğrencinin Türkiye derecesine girmesine vesile olan Eğitim sektörü alanında yetkin ve saygın bir eğitim kurumu olduğunu kanıtlamıştır.

LGS 2023 Kazananlar Listesi- Gurur Tablosu için tıklayınız.

Misyonumuz

Kursumuz; geleceğe yönelik hayalleri olan bireylere: çağdaş eğitim ilkeleri doğrultusunda eğitim vererek, lise ve üniversite giriş sınavlarına hazırlanan öğrencileri; başta istedikleri okulları kazanmaya, devamında ise iyi ahlaklı bireyler olarak topluma kazandırmayı amaç edinmiş bir kurumdur.

Vizyonumuz

Kursumuzun demokratik kurallar çerçevesinde öğrencilerin bireysel farklılıklarını ve eğitimde fırsat eşitliğini göz önünde bulundurarak kendi kendisine yetebilen bireyler yetiştirmektedir.

Dolayısıyla tüm bunlardan yola çıkarak; Toplumda ki her bireyin bu hayatta bir amacı olduğunu ve bu amaçlar doğrultusunda da başarıya ulaşmak ve başarının sonucunda mutlu bir hayat sürmek istediğini ifade edebiliriz. Fakat başarıya ulaşmak için nasıl bir yol izlemesi gerektiğini bilmemekte ya da başarıya ulaşmak için yaşamında ne gibi tavizlerde bulunması gerektiğini bilmemektedir. İşte bu aşamada Ümraniye Sınav Kurs olarak bizler devreye girmekteyiz. Başarının anahtarına sahip olup başarıya ulaşmak için yapılması gereken yolda neler yaptığımıza bir bakalım.

Başta Ümraniye sınav Kurs yönetiminin idari yapısı, gönül bağı ve sevgi-saygı çerçevesi üzerine kurulu olan öğrenci merkezli bir eğitim sistemine sahiptir.

Rehberlik Servisi: Hak, hakkaniyet, empati ve takip ilkeleri doğrultusunda; Öğretmen ve öğrenci merkezli olan ve aynı zamanda sevgi ve değer yargılarına bağlı olan güler yüzlü ve geleceğe yön vermeye çalışan çözüm odaklı bir birimdir. Evrensel ahlâk ilkeleri doğrultusunda bireysel farklılıkların bilincinde olan aynı zamanda da sorumluluk alabilen Rehberlik servisine, saat farkı olmaksızın 7-24 istediğiniz zaman erişim sağlanabilmektedir.

Eğitim Kadromuz: Gönül bağı ile bağlı olan deneyimli öğretmenlerimiz; her zaman ve her koşulda öğrenci merkezli aynı zamanda dinamik ve interaktif bir yöntem kullanmaktadır. Etkili ve zaman yönetimini son derece iyi kullanarak, değişerek gelişen dünyaya göre evirilebilen ve yaşam boyu öğrenme metoduna göre eğitim veren bir öğretmen kadrosuna sahiptir.

Kurs Programı: Özel ve özenli bir plan dâhilinde zaman tasarrufu yaparak özenle hazırlanan bir plan ve program ile verimli bir şekilde derslerimiz işlenmektedir.

Kurumumuz; 6. 7. ve 8. Sınıflar olarak farklı sınıf seviyelerinde eğitim vermektedir. Öyleyse bu eğitim sürecinde neler yaptığımıza kısaca değinelim.

LGS PROGRAMIMIZ

Ümraniye Sınav Kurs olarak öğrencilerimizin 8. Sınıfın sonunda katılacakları Liseye Geçiş Sınavı için çalışmalarımız yoğun olarak gerçekleşmektedir. Okuduğunu anlama ve sayısal-sözel mantık geliştirme ek çalışmalarımızla hazırlıklarımız devam etmektedir. Hafta sonu ana derslerimizi desteklemek amacıyla hafta içi etüt derslerimizde yeni nesil sorular çözdürerek konuların pekiştirilmesi sağlanmaktadır.

7.sınıfta artık sınav sürecine konu desteğinin yanı sıra psikolojik hazırlıklarda eşlik etmektedir. 8. sınıflarla birlikte sınava hazırlanma sürecine aktif olarak katılım sağlanmaktadır.

Ümraniye Sınav Kursta öğrencilerimizin başarılı bir sınav süreci geçirebilmeleri için çalışmalarımız öğrencilerimizin ihtiyaçlarına göre düzenlenmektedir. Yapılan ders ve etüt çalışmalarımızla öğrencilerimizin konu eksiklikleri giderilmektedir ve konuların daha iyi anlaşılması sağlanmaktadır. Sınav Yayınlarımız yeni nesil sorulara uygun olarak düzenlenmiş olup öğrencilerimize çözdürülüp haftalık çalışma programlarıyla kontrolü sağlanmaktadır.

Sınav sonrasında da desteğimiz devam etmektedir. Elde edilen Yüzdeliklere uygun olarak tüm öğrencilerimize Rehberlik Birimi ve Ümraniye Sınav Kurs İdaresi işbirliği ile tercih danışmanlığı desteği verilmektedir.

KİŞİYE ÖZEL KİTAP SİSTEMİ

Kişiye özel kitap sistemi hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

SORU ÇÖZÜM SINIFLARIMIZIN İŞLEYİŞİ:

Öğrencilerimizin anlamadığı, çözemediği çözmekte zorlandığı soruları anında ilgili branşın sınıfına geçerek sorularını anında çözdürebilmektedir.

Aynı zamanda her hafta öğrencilerimizin gelişimini takip etmek adına belirli periyotlarla genel ve özel denemeler uygulanmaktadır.  Uygulama ve değerlendirme aşaması bittikten sonra sınav sonuç karnesi rehberlik servisi tarafından analizin yapılması ve öğrencinin gelişimi hakkında gerekli yönlendirmelerin yapılarak takibi sağlanmaktadır.

MYEXAMY

Öğrenci bilgi, ödevlendirme, eğitim ve ölçme değerlendirme sistemi Sınav Eğitim Kurumlarının kurs, okul ve kolejleri için özel olarak hazırladığı bir eğitim yazılımıdır.

My Examy faydaları:

* Öğrencimizin akademik başarı takibi

* Deneme Sınavında yanlış ve boş bırakılan soruların online çözümü

* Geçmiş konularla ilgili videolu ders anlatımı

* Öğrencinin akademik gelişimi ve devamsızlık durumunun veli tarafından sistem üzerinden takip edilebilmesi

* Bilgisayar tablet ve cep telefonundan erişim

* Uygulama üzerinden gelişimi dikkate alan ödevlendirme sistemi

Buraya tıklayarak myexamy ye ulaşabilirsiniz.

KURSUN FİZİKSEL ALANI

Öğrencilerimizi daha iyi yönlendirebilmek adına bilgi ve seviyesine göre sınıflar oluşturulmaktadır. Düzenli olarak sterilize edilmiş, oldukça temiz ve ferah sınıflarımızda MEB kazanımları doğrultusunda sistemli olarak üst düzey bir verimlilikle derslerimiz işlenmektedir. Kısacası;

Eğitim, büyük düşünenlerin işidir ve bu düşünürlerin hepsi bizim izimizden gelenlerdir.

Whatsapp mesajı göndermek için tıklayın!